ЗМІ: Apple почне виробництво MacBook у В'єтнамі у 2023 році

05. 01. 2023
ЗМІ: Apple почне виробництво MacBook у В'єтнамі у 2023 році

За даними Nikkei Asia, Apple вироблятиме деякі свої MacBook у В'єтнамі, починаючи з 2023 року. Компанія планує вивести своє виробництво за межі Китаю, щоб уникнути торгової напруженості між азіатською країною та США, а також збоїв у ланцюжках поставок, пов'язаних з обмеженнями через Covid-19.

Повідомляється, що у серпні Apple вела переговори про перенесення частини виробництва Apple Watch, MacBook та HomePod до В'єтнаму. Її партнер Foxconn може почати збирати MacBook у країні вже у травні.

Apple виготовляє від 20 до 24 мільйонів MacBook щорічно. За інформацією Nikkei Asia, компанія з Купертіно протягом двох років планувала перенести виробництво до В'єтнаму.

Виробничі партнери компанії вже виробляють кілька iPhone в Індії, а також переговори про виробництво AirPods.

Тим часом генеральний директор Apple Тім Кук зобов'язався купувати чіпи американського виробництва на новому заводі Taiwan Semiconductor Manufacturing в Аризоні. TSMC будує два заводи в штаті: перший планується відкрити у 2024 році, а інший – у 2026 році.

Загалом, як і для інших технологічних компаній, 2022 був непростим для Apple. Завод у Чженчжоу, який також називають iPhone City, був змушений припинити роботу в жовтні після спалаху COVID-19 відповідно до суворої «zero-covid» політики Китаю. Деякі працівники Foxconn закрили на території заводу на карантин з обмеженими запасами провізії: ті почали тікати з території, а згодом вийшли на пікети.

Аналітики кажуть, що заворушення у Китаї вплинуть на грудневий квартал Apple, історично найбільший квартал компанії, що посилюється сезоном святкових покупок. Очікується, що через протести компанія недоотримає майже 6 мільйонів iPhone 14 Pro.