Огляд потужної GaN-зарядки Baseus 140 Вт: заряджаємо ноутбук максимально швидко

21. 06. 2023
Огляд потужної GaN-зарядки Baseus 140 Вт: заряджаємо ноутбук максимально швидко

Заряджання ноутбука через порт Type-C значно зручніше, ніж використання оригінального блока живлення. Якщо ваш ноутбук підтримує технологію PD (Power Delivery), ви вже усвідомили цю перевагу. PD3.1 дозволяє досягти потужності до 140 Вт, перевищивши поріг 100 Вт. Однак на ринку практично немає зарядних пристроїв такої потужності (як і ноутбуків). Компанія Baseus випустила свою 140-ватну зарядку з підтримкою PD3.1, давайте розглянемо її ближче.

Блок живлення мого ноутбука дуже громіздкий та важкий, і я вже оцінив переваги невеликого блоку з портом Type-C у поїздках. Звичайно, його потужності лише 100 Вт, що накладає деякі обмеження на продуктивність.

У цьому відношенні 140 Вт є істотним зростанням, і для багатьох користувачів ноутбуків можливість замінити традиційний блок живлення на потужну зарядку з портом Type-C стане великою перевагою, особливо під час подорожей. Основний блок живлення можна залишити вдома.

На ринку практично немає моделей із такою високою потужністю. Крім Baseus, є кілька доступніших моделей від Awei і Kovol. Чи варто тут заощаджувати? Особисто я не був би готовий довірити зарядку мого ноутбука відомому тільки навушникам бренду, а тим більше невідомому виробнику, як Kovol. Baseus також не ідеальні, і я чув скарги на їхні блоки живлення. Однак, вибираючи з цих трьох варіантів, я виберу Baseus. Чи є альтернативи? Фактично їх практично немає, окрім фірмового блоку живлення від Apple із дуже високою ціною.

Для більшості користувачів потужність 140 Вт є надмірною, оскільки їх ноутбуки не споживають більше 100 Вт. Однак у випадку із зарядним пристроєм Baseus потужністю 140 Вт є одна приваблива перевага: за його допомогою можна живити ноутбук та швидко заряджати смартфон одночасно.

Коротко основна думка полягає в наступному: огляд потужного зарядного пристрою Baseus не виявив проблем навіть на рівні потужності, яку моя система споживає. При навантаженні двох портів практично на 140 Вт зарядний пристрій нагрівся до 60 градусів - і це досить багато. Як я розумію, нагрівання у випадку з Baseus є типовим.

Можливо, з часом можуть виникнути якісь проблеми, але за ці кілька тижнів використання зарядного пристрою проблем не виникло.