Що в жодному разі не можна робити, якщо залили MacBook

05. 01. 2023
Що в жодному разі не можна робити, якщо залили MacBook

Що потрібно зробити насамперед

Крок 1. Вимкніть Mac і від'єднайте його від заряджання. Якщо у вас ноутбук зі знімним акумулятором, дістаньте його. У більш сучасних моделях MacBook витягнути батарею без інструментів не можна, тому вимкніть комп'ютер примусово. Для цього затисніть кнопку живлення і не відпускайте, доки екран не згасне.

Флешки, перехідники, кабелі та інші периферійні пристрої теж можуть вийти з ладу, тому їх краще дістати. Навіть якщо комп'ютер вимкнено, на материнській платі продовжують працювати схеми живлення і може статися коротке замикання.

Крок 2. Промокніть мокру поверхню рушником або іншою вологовбирною тканиною. Не тисніть і не намагайтеся енергійно витерти MacBook, щоб рідина не розмазувалася і не йшла всередину.

Крок 3. Різко переверніть MacBook і поставте його на рушник клавіатурою вниз. Якщо всередину потрапило багато води, то вона почне витікати через отвори навколо клавіш. Слідкуйте, щоб рідина не потрапляла на дисплей – це може пошкодити його. Залиште ноутбук на якийсь час у перевернутому положенні.

Якщо ви не професійний сервісний інженер і у вас під рукою немає спеціальних інструментів, на цьому краще зупинитися.